Aktualności

Chcesz poznać innych wierzących w swojej okolicy?

 

Kliknij TUTAJ - uruchomiliśmy skrzynkę, która Ci to umożliwi.

Książka "Mesjański komentarz do Tory"

Jeżeli chciałeś poznać Torę w świetle nauk Nowego Testamentu, to ta książka jest zdecydowanie dla Ciebie. „Mesjański komentarz do Tory” analizuje Pięcioksiąg krok po kroku, w porządku parsz, czyli fragmentów Tory, które są czytane co tydzień w szabat. Dzięki zachowaniu narracji Pięcioksięgu, możesz dostrzec, że historia zbawienia zaczyna się już w ogrodzie Eden, od upadku „pierwszego” Adama i od słów: „Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę” (Rdz 3:15, Biblia Tysiąclecia).

„Mesjański komentarz do Tory” wydobywa związki i symbole, które łączą Torę z przesłaniem Nowego Testamentu. Z jednej strony Tora jest fundamentem dla zrozumienia nauk i pism Nowego Przymierza, ale z drugiej – Ewangelia okazuje się kluczem, który pozwala otworzyć niedostrzeżone wcześniej znaczenia Pięcioksięgu. Jaki związek ma historia Abrahama z listami Pawła? Czy o Jezusie mówił już Mojżesz? Dlatego Jezus musiał umrzeć w święto Paschy?

Niewątpliwym atutem książki jest przedstawienie tekstu Nowego Testamentu i Tory w ich wzajemnej harmonii i równowadze. Można powiedzieć, że niniejsza książka po wielu latach niszczenia tej relacji przez różne denominacje chrześcijańskie, na powrót przywraca ich zależność i wszelkie duchowe bogactwa, które są z tym związane.

Dowiedz się więcej